Domov    E-shop    Oleje    Pestrec Mariánsky 100% olej 100ml

Pestrec Mariánsky 100% olej 100ml

7,20 €Hlavnou obsiahnutou látkou je silymarín, ktorý účinne pomáha pri zápalových problémoch pečene a zmierňuje zápal pečene spôsobený virom hepatitídy alebo vplyvom alkoholom. Priaznivo ovplyvňuje tiež tzv. nealkoholové ochorenia pečene. Podporuje správnu funkciu trávenia. Reguluje metabolizmus lipidov a má priaznivý vplyv na črevá. Má antioxidačné a detoxikačné účinky.

PRE SPRÁVNU ČINNOSŤ PEČENE
PRIAZNIVÝ VPLYV NA TRÁVENIE
PODPORUJE LÁTKOVÚ VÝMENU

 

Má priaznivé účinky pri liečbe ochorení pečene a tiež pomáha po priebehu chemoterapie alebo rádioterapie. Pomáha odstraňovať vedľajšie účinky liekov na organizmus, ktoré negatívne ovplyvňujú pečeň. Je veľmi užitočný pri ochoreniach čreva, žlčníka a žalúdka. Používa sa tiež pri kožných problémoch. Odporúča sa pri mnohých typoch dermatitídy, alergických ochoreniach kože, vypadávaniu vlasov, psoriáze, liečbe popálenin, zaparenín kože a akné. Priaznivo pôsobí na správnu prácu tráviaceho traktu a produkciu žlče. Udržiava správnu hladiny cholesterolu v krvi.

Účinnými látkami z pestreca mariánskeho sú tri izoméry patriace do skupiny flavolignanov, nazývajúce sa silymaríny sú to: silybinín (50%), silychristín (25%) a silydianín (25%). Okrem toho rastlina obsahuje veľa iných zložiek: quercetin, apigenin, taxifolin, vitamíny C, K, fytosteroly, triesloviny, kyselinu linolovú a minerály. Približne 20-30% z rastliny tvoria proteíny a rastlinné oleje. Silymarín má antioxidačné vlastnosti, podporuje funkciu trávenia, podporuje pečeň, reguluje metabolizmus lipidov, má priaznivý vplyv na črevá.

 

Zloženie: 100% olej zo semienok Pestreca marianského (Silybum marianum L.gaertn) z obsahom kyseliny linolovej(LA), kyseliny olejovej (OA) a vytamín E. Surový, nefiltrovaný, lisovaný za studena. Vysoký obsah poly- nenasýtených mastných kyselín.

Výrobca: EkoMedica SK
Obsah balenia: 100ml
Dostupnosť: Skladom
 ks