Domov    E-shop    Oleje    Argánový 100% olej 100ml

Argánový 100% olej 100ml

16,80 €   12,10 €   Zľava 27.98%Skutočný nektár a ideálny darček pre každú ženu. Po stáročia sa používal ako elixír mladosti, krásy a zdravia. Pre obsah látok so silnými regeneračnými, liečebnými, protizápalovými a antibakteriálnymi účinkami je známy ako „tekuté alebo „marocké zlato. Medzi najdrahšie oleje sveta však patrí najmä pre náročnosť jeho extrakcie. Lisuje sa z orechov argánie tŕnistej na jedinom mieste na svete, v juhozápadnom Maroku.

Liečivý arganový olej: účinky overené časom 

Nie nadarmo je arganový olej tradične považovaný za kľúč k mladosti a kráse. Ľudia z národa Berberov v Maroku ho používajú po celé stáročia pri vareníliečení a na kozmetické účely, hlavne pri starostlivosti o pleť a vlasy. 

 

Arganový olej z Maroka

Áno, arganový olej z Maroka je s najväčšou pravdeodobnosťou odpoveďou, prečo sú berberské ženy známe svojou nádhernou pleťou a krásnymi vlasmi, a to i napriek životu v púštnom prostredí. Tajomstvo spočíva v niekoľkonásobne vyššom antioxidačnom potenciáli arganového oleja oproti olivovému. 

 

Prirodzene má arganový olej svoje miesto aj v kuchyni. Jedlám dodáva jemnú orechovo-sladkastú chuť a organizmu pestrú zmes nevyhnutných látok pre život. Obsahuje 80 % esenciálnych nenasýtených mastných kyselín. Predovšetkým omega 9 a omega 6, ktoré sú nenahraditeľné pre rast, zdravý vývoj človeka a mozgovú činnosť. Nechýbajú karotenoidyfytosteroly skvalen brániaci nadbytočnej tvorbe cholesterolu.

 

Marocký arganový olej a jeho zloženie

V zložení arganového oleja možno nájsť neobyčajne široké spektrum zdraviu prospešných látok. Čistý sa vyznačuje vysokým množstvom vitamínov AE a FNajdôležitejší antioxidant v ľudskom tele  vitamín E  posilňuje a vyživuje nechty a vlasy, chráni bunky pred oxidačným stresom a účinkami voľných radikálov a urýchľuje regeneráciu pokožky. 

 

Arganový olej na telo 

Esenciálne mastné kyseliny zvyšujú obranyschopnosť pokožky a predchádzajú strate jej pružnosti. Spolu s polyfenolmi tak pomáhajú spomaľovať starnutie pokožky. Pružnosť pleti posilňuje kyselina ferulová, ktorá účinkuje ako antioxidant. Skvalen v arganovom oleji urýchľuje hojenie drobných raniek a popálenín, pomáha liečiť ekzémy a dodáva pokožke jemnosť.

 

Tieto látky znižujú hladinu glukózy v krvi, olej je tak vhodný aj pre diabetikov.

 

 

Za studena lisovaný bio arganový olej má účinky najsilnejšie 

Arganový olej 100% EkoMedica SK preto nie je rafinovaný, získava sa výhradne lisovaním za studena.

Zapamätajte si: najlepší je arganový olej bio kvality.

 

Mimoriadny arganový olej: na vlasy a starostlivosť o končeky lepší nenájdete! 

Používa sa na regeneráciu vlasov a končekov. Arganový olej aplikujte na vlasy formou zábalov. Olej obsahuje veľké množstvo vitamínu E, ktorý prenikne do vlasov a hlavne ku korienkom. Tam ich vyživuje, čím posilňuje štruktúru vlasov a zvyšuje ich lesk. Mimoriadne lesklé a vitálne vlasy dosiahnete pravidelnou kúrou.

 

Používať arganový olej na pleť je prirodzenou voľbou 

Súhra látok v tomto oleji ochraňuje pokožku pred vplyvmi znečisteného a nepriaznivého prostredia. A nielen to. Pomáha pri liečbe kožných ochorení ako je psoriáza (lupienka), akné či rôzne ekzémy alebo strie. Olej zvhlčuje a vyživuje pleťdodáva jej vitalitu, silu, lesk a hebkosť. Ľudská pokožka ho miluje, pretože sa dobre vstrebáva. K telu je nežný tak, že sa ním pokojne môžu natierať batoľatá. 

 

 

Vyskúšajte arganový olej na tvár: overte si jeho pozitívne účinky na vlastnej pleti

Olej nanášajte ľahkou masážou na vlhkú pokožku tváre, krku a dekoltu, pokojne ako podklad pod denný krém. Nezaleží na tom, či je vaša pleť suchá, mastná, alebo zmiešaná. Vhodný je na všetky typy pokožky. Ideálny je dokonca na citlivú, popraskanú a problematickú pleť.

 

Účinkuje arganový olej na akné?

Áno, účinkuje. Okrem toho, že môže zjemniť prejavy Výrobca: EkoMedica SK

Obsah balenia: 100ml
Dostupnosť: pocet na sklade 2 ks
 ks