Domov    E-shop    LIVSANE    Očné kvapky - podráždené oči bez konzervantov 10 ml

Očné kvapky - podráždené oči bez konzervantov 10 ml

6,90 €

Hydratačné a upokojujúce očné kvapky na červené a podráždené oči. Sterilný, zvlhčujúci, upokojujúci, osviežujúci, izotonický, pufrovaný biokompatibilný očný roztok s obsahom konzervačných látok a výťažkom zo slamihy talianskej (Helichrysum italicum). Možno použiť aj s vloženými kontaktnými šošovkami. Slamiha talianska je trváca rastlina typická pre stredomorskú oblasť. V kozmetike a fytoterapii sa najčastejšie používajú jej kvety, ktoré sa vyznačujú intenzívne žltým sfarbením. Na výrobu tohto produktu bol použitý vodno-alkoholový extrakt z kvetov slamihy. Tento typ extraktu umožňuje z rastliny izolovať a následne použiť slizové látky. Sú to polárne mukoadhezívne glykoproteíny, pomocou ktorých rastlina zadržiava vodu a tým lepšie odoláva suchu. Vďaka obsahu slizových látok má výťažok zo slamihy zvlhčujúce a lubrikačné vlastnosti, a tým prináša úľavu pri pocitoch očného diskomfortu, napríklad pri alergiách, prítomnosti cudzieho telesa v oku alebo dlhodobej práci so zobrazovacími jednotkami. Indikácie: Na zvlhčenie a osvieženie očí, určené najmä na červené a podráždené oči; adjuvans pri liečbe alergií; zmierňuje pálenie a začervenanie očí; indikované pri dlhodobom používaní kontaktných šošoviek; použitie sa odporúča aj pri vložených kontaktných šošovkách; výrobok je kompatibilný s homeopatickými liekmi.

Dávkovanie a spôsob užívania

Aplikuje sa jedna alebo dve kvapky do každého oka, jeden alebo viackrát denne, počas niekoľkých dní, podľa potreby alebo podľa pokynov odborníka. Pre používateľov kontaktných šošoviek: pred alebo po použití sa nanesú na šošovku 2 – 3 kvapky. Ak je to potrebné, kvapky sa aplikujú niekoľkokrát denne aj počas nosenia kontaktných šošoviek.

Zloženie

Slamiha talianska (Helichrysum italicum) 1 %, izotonický pufrovaný roztok s pH 7,2. Neobsahuje: Chlórhexidín, thimerosal, benzalkóniumchlorid, fenoxyetanol, parabény a zložky živočíšneho pôvodu

  Dostupnosť: Skladom
 ks


 

MEDIVITAL

 

Našim cieľom ponúknuť zákazníkom zdravé potraviny, v čo najširšom sortimente a čo najdostupnejších cenách. Ponúkame bio potraviny, potraviny pre celiatikov, diabetikov, výrobky racionálnej výživy a mnoho ďalších.